سه شنبه, 03 مهر 1397


روحانی ، پاریس را به مقصد تهران ترک کرد مطلب ویژه

  • جمعه, بهمن 09 1394

 رئیس جمهوری پس از یک سفر چهار روزه به ایتالیا و فرانسه پنجشنبه شب پاریس را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش روزپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکتر حسن روحانی در سفر خود به فرانسه با رییس جمهوری این کشور ملاقات و درباره راه های توسعه روابط دو کشور و مسایل مورد علاقه در عرصه دوجانبه و منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

رییس جمهوری همچنین علاوه بر دو دور دیدار و گفتگو با روسای شرکت های بزرگ اقتصادی فرانسه در جمع اندیشمندان علوم سیاسی و روابط بین الملل فرانسه (ایفری) نیز سخنرانی کرد.
در این سفر 20 سند همکاری مشترک در عرصه های مختلف بین دو دولت به امضاء رسید و بخش های خصوصی ایران و فرانسه نیز بیش از 10 سند همکاری مشترک به امضاء رساندند.
دکتر روحانی همچنین در سفر به ایتالیا نیز بستر تحرکی جدی در روابط دو کشور را در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و علمی و فناوری، با امضای 14 موافقتنامه و توافق بر سر نقشه راه همکاری های مشترک، هموار کرد.
رییس جمهوری ایران پیش از ترک رم در گفت و گویی با خبرنگاران تاکید کرد که شعاع طرح های مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا فراتر از دو کشور و به نفع منطقه خواهد بود.
دکتر روحانی در جریان این سفر ضمن دیدار با رییس جمهوری و نخست وزیر ایتالیا، در واتیکان؛ مقر کاتولیک های جهان، با پاپ فرانسیس نیز دیدار و گفت وگو کرد.
رییس جمهوری که گروهی از فعالان بخش خصوصی ایران نیز وی را در سفر به رم همراهی می کردند، همچنین نشستی با فعالان اقتصادی و تجار ایتالیایی داشت؛ نشستی که همکاری بخش های خصوصی دو کشور را عمق بیشتری خواهد بخشید.

بازدید 342 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاست خارجی