فناوری نوین - روز پرس
یکشنبه, 28 مرداد 1397
پنج شنبه, فروردين 05 1395

محققین دانشگاه «هارواد» آمریکا  با استفاده از ورقه های شیشه یا پلاستیک های رایج و قرار دادن لایه های شفاف «الاستومر» که با نانو سیم های نقره ای پوشیده شده اند،موفق به انجام این کار شدند.

سه شنبه, اسفند 04 1394

تلسکوپ پرنده ناسا که بر روی هواپیمای بوئینگ 747SP سوار شده، چهارمین سری از پروازهایش را برای نقشه‌برداری از سیارات، سیارک‌ها، ستارگان، کهشکان‌ها و ... آغاز کرده است.

دوشنبه, اسفند 03 1394

در سال های اخیر، تلاش های بسیاری پیرامون افزایش خواص مکانیکی کامپوزیت های پلیمری تخریب پذیر با استفاده از نانوذرات صورت گرفته است. محققان دانشگاه صنعتی اصفهان در تحقیقاتی آزمایشگاهی با استفاده از نانوذرات، موفق به ساخت کامپوزیت های پلیمری زیست تخریب پذیر با مقاومت حرارتی بالا شده اند.

سه شنبه, بهمن 20 1394

محققان ایرانی موفق شدند سامانه ای طراحی کنند که امکان تصویربرداری نوری را در حین عمل جراحی را فراهم می کند.

یکشنبه, بهمن 18 1394

 اولين خودروی تمام برقی دارای پنل خورشيدی توسط یکی از شرکت‌های برق استانی وارد کشور شد.

پیل های اسید جامد، بدون رطوبت کار می کنند و همین باعث می شود به مرور زمان، دچار خوردگی نشوند درصورتیکه بقیه پیل ها چون محتوی آب هستند به تدریج دچار خوردگی می شوند بنابراین پیل های اسید جامد، عمر طولانی تری دارند.

گوگل در حال حاضر ۱۵ هزار فوت مربع زمین را برای آزمایش پهپادهای خود اجاره کرده است. به نظر می‌رسد هدف اصلی این پروژه مخابره‌ی اینترنتی با سرعت ۴۰ برابر اینترنت نسل چهارم یا 4G است.

سامسونگ خود را برای رونمایی از Galaxy S7 در MWC 2016 آماده می‌کند و براساس تصاویر فاش شده از این گوشی، ظاهر آن با نسل قبلی تفاوت خاصی ندارد.