فضاي مجازي - روز پرس
یکشنبه, 28 مرداد 1397
پنج شنبه, اسفند 06 1394

دبیر کمیسیون تدوین و هماهنگی سیاست ها و اولویت های علم و فناوری گفت: این نشست یک روزه، توسط دبیرخانه شورای عالی عتف که به موجب قانون مسئول تعیین اولویت ها و سیاست های علم و فناوری در کشور است و با حمایت ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ ۹ اسفند ماه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۶، در محل کتابخانه ملی برگزار می شود.

سه شنبه, اسفند 04 1394

در مجموعه ویدئوهایی که این اشرار در تلگرام منتشر کردند، یک سری ویژگی های مشترک وجود داشت که تصمیم گرفتیم آنها را دسته بندی کرده و در اختیار شما قرار دهیم.

سه شنبه, اسفند 04 1394

تعداد دامنه های فعال به ثبت رسیده با پسوند sch.ir حدود ۳۵۵ دامنه، با پسوند gov.ir بالغ بر ۲۸۹، پسوند org.ir بالغ بر ۳۱۲ و id.ir بالغ بر ۳۹۱ دامنه است؛ تاکنون ۴۲ دامنه نیز با پسوند net.ir به ثبت رسیده و در مجموع ۶۷۵۴ هزار و ۶۳۷ دامنه در پایگاه ثبت دامنه های اینترنتی در ایران برای سال ۹۴ ثبت شده و فعال است.

سه شنبه, بهمن 20 1394

کارشناسان استفاده از مواد ارگانیکی در ساخت این دسته از سلولهای خورشیدی را گامی جدی در راه توسعه این فناوری عنوان می کنند

یکشنبه, بهمن 18 1394

 رای داشتن یک شبکه اجتماعی قدرتمند که روزانه تداد فالوور های آن رو به افزایش بوده و هر مطلب با لایک های زیادی همراه باشد باید بتوانید که صفحات خود را مدیریت کنید. کافیست چند روشی که به شکا خواهیم گفت در اولویت کاری خود قرار دهید.

گواهینامه امنیتی SSL مخفف پروتکل Secure Socket Layer مبتنی بر وب است که گاهی آن را به https می‌شناسیم؛ این پروتکل جهت امن‌سازی بسترها و درگاه‌های مبادلاتی در اینترنت و همچنین شبکه‌های داخلی به‌ویژه در بسترهایی که اطلاعات مهم و حساس رد و بدل می‌شود مانند بانک‌ها و بیمه‌ها استفاده و پیشنهاد می‌شود.

چهارشنبه, دی 30 1394

شرکت نیسان برای اولین ‌بار این محصول را در نمایشگاه صنایع خودرو واقع در کبک کانادا رونمایی کردند.

 طرح ملی اینترنت اشیا (Internet of Things – IoT) با تدوین نقشه راه و راه‌اندازی پارک اختصاصی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرحله اجرا نزدیک شد تا سهم یک درصدی خود را از بازار 5 تا 10 تریلیون دلاری جهان به دست آورد.