سه شنبه, 03 مهر 1397
مدیر اطلاعات نظامی آمریکا درباره افزایش حملات داعش هشدار داد Featured
سه شنبه, بهمن 20 1394

مدیر آژانس اطلاعات نظامی آمریکا روز دوشنبه هشدار داد گروه تکفیری صهیونیستی داعش حملات فرامرزی و قدرت مرگبار خود را افزایش خواهد داد.

گاردین: علت قطع رابطه خارطوم با تهران رشوه میلیاردی سعودی‌ها به سودان است Featured

یک روزنامه انگلیسی به نقل از تحلیل‌گران سیاسی نوشت، دلیل قطع رابطه سودان با ایران بعد از اقدام مشابه از سوی عربستان، وعده‌های پولی ریاض به خارطوم بود.

هزاران نفر از دانشجویان پرستاری و مامایی در انگلیس قرار است به دلیل کاهش بورسیه اختصاصی به این رشته‌ها دست به تظاهرات بزنند.

ماجرای اشغال اورگان چه بود؟ Featured

حفاظتگاه ملی حیات وحش مالهور در شمال غربی ایالت «اورگان»، برای سال‌ها محل اختلاف بین گله‌داران محلی و دولت بر سر استفاده از زمین‌های عمومی برای چراگاه احشام بوده است.

نشریه پولیتیکو : واشنگتن نباید عربستان را به ایران ترجیح دهد Featured

نشریه پولیتیکو در گزارش خود نوشت: تنها دو قدرت مسلمان در منطقه خاورمیانه باقی مانده‌اند که ناگهان هفته گذشته روابط دیپلماتیک شان قطع شده است. عربستان که دوست قدیمی آمریکا به شمار می‌آید اوایل هفته پیش یکی دیگر از اعدام‌های دسته جمعی معمول خود را انجام داد که در میان آن‌ها یک شیخ برجسته شیعه وجود داشته است و ایران که دشمن قدیمی آمریکا محسوب می‌شود در واکنش به این اقدام اعتراض گسترد‌ه‌ای کرده.

شگفت‌انگیز‌ترین ابزارهای جاسوسی سازمان سیا Featured

درست است که فیلم‌های هالیوودی مثلا سری جیمز باند، در مورد ابزارها و ادوات همراه مأموران و جاسوس‌ها، غلو می‌کننند، اما نگاهی به موزه سازمان CIA در واشنگتن نشان می‌دهد که در طول تاریخ این سازمان واقعا از ابزارهای جالبی استفاده می‌کرده است.

آمریکا به شدت نگران آزمایش اتمی کره شمالی است Featured

نیروی دریایی آمریکا به شدت نگران تنش در شبه جزیره کره به خاطر آزمایش اخیر اتمی در کره شمالی است؛ اقدامی که باعث می‌شود تا روابط نظامی میان کره جنوبی و ژاپن نزدیکتر و قوی تر شود.

روزنامه فرانسوی لزکو؛ ایران مهارشدنی نیست Featured
پنج شنبه, فروردين 20 1394

لزکو می نویسد: «قاسم سلیمانی در شمال تکریت در عراق در کنار نیروهای ارتش این کشور که مشغول بازپس گیری شهرها از دست نیروهای داعش هستند، و در دمشق سوریه، در کنار نیروهای حزب الله و متحدان بشار اسد و در یمن در کنار حوثی‌های این کشور حضور دارد.»