ادامه واکنش های جهانی به جنایت نابخردانه رژیم سعودی - روز پرس
یکشنبه, 28 مرداد 1397


ادامه واکنش های جهانی به جنایت نابخردانه رژیم سعودی

  • سه شنبه, دی 15 1394

صدها نفر از مردم برلین پایتخت آلمان با تجمع در برابرسفارت رژیم  سعودی  انزجار خود را از اقدام رژیم آل سعودی ابراز داشتند.

به گزارش روزپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، صدها نفر از مردم برلین پایتخت آلمان با تجمع در برابرسفارت رژیم  سعودی  انزجار خود را از اقدام رژیم آل سعودی ابراز داشتند. تظاهرکنندگان  با سردادن شعارهایی برضد خاندان آل سعود، پادشاه سعودی را مسئول قتل کودکان و زنان بی گناه منطقه دانستند.                                               

مردم هند هم برای سومین روز پیاپی با برگزاری تجمع اعتراض آمیز درنزدیکی سفارت عربستان در دهلی نو اقدام سعودی ها در به شهادت رساندن آیت الله  نمر باقر النمر را محکوم کردند.

تظاهر کنندگان  درحالی که تصاویری از شیخ نمر را در دست داشتند با سردادن شعارهایی بر ضد رژیم آل سعود، قصد حرکت به سوی سفارت عربستان در دهلی نو را داشتند که با ممانعت پلیس روبه رو شدند.
 وزرای امور خارجه انگلیس و اندونزی در تماس های تلفنی جداگانه با وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه گفتگو کردند.

"فیلیپ هاموند" وزیر امور خارجه انگلیس و "رتنو مرسودی" وزیر امور خارجه اندونزی در این گفتگوها، جلوگیری از افزایش تنش در منطقه را ضروری دانستند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: دبیرکل این سازمان هم در تماس تلفنی جداگانه با وزیران امور خارجه ایران و عربستان، بر ادامه گفتگوی دو کشور در مسیر منافع منطقه و فراتر از آن تاکید کرد.

استفان دوژاریک افزود: بان کی مون در تماس با وزیر امور خارجه عربستان از اعدام شیخ نمر باقر النمر ابراز نا امیدی کرد.

شماری از سیاستمداران ارشد آلمانی خواستار بازبینی تجارت سلاح میان آلمان و عربستان شده اند.

معاون صدراعظم آلمان با اشاره به اعدام های اخیر درعربستان، گفت: برلین ممکن است درصادرات تجهیزات نظامی به ریاض  بازنگری کند.

حزب سبز آلمان و همچنین احزاب چپ از دولت این کشور خواسته اند صادرات نظامی به عربستان متوقف شود.

بازدید 2848 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بین الملل