افزایش توان بهره‌وری محصولات استراتژیک در استان لرستان - روز پرس
شنبه, 27 مرداد 1397


افزایش توان بهره‌وری محصولات استراتژیک در استان لرستان

  • یکشنبه, فروردين 22 1395

استاندار لرستان در کارگروه خرید تضمینی گندم استان لرستان اظهار داشت: تولید محصولات استراتژیک و ضروری همچون گندم از مصادیق عینی و واقعی اقتصاد مقاومتی است.

روزپرس : هوشنگ بازوند در کارگروه خرید تضمینی گندم استان لرستان اظهار داشت: تولید محصولات استراتژیک و ضروری همچون گندم از مصادیق عینی و واقعی اقتصاد مقاومتی است.

وی بابیان اینکه تولید محصولات استراتژیک نیازمند برنامه‌ریزی و همکاری مسئولان استانی است عنوان کرد: تولید این‌گونه محصولات به‌ شرط بهره‌وری بالا تأثیر مستقیمی در افزایش توان تولید استان دارد.

استاندار لرستان با اشاره به  برنامه‌ریزی مدون در راستای خرید گندم بین کرد: با توجه به بارندگی‌های خوب امسال پیش‌بینی می‌شود تولید گندم دیم افزایش‌یافته و نمود واقعی آن در سال جاری مشاهده می‌شود.

وی با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران استانی در این جلسات این امر را از مصادیق همراهی و همکاری نکردن مسئولان استانی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: مسئولان کشوری در خصوص اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور به اجماع نظر رسیده‌اند بنابراین عدم حضور مدیران استانی در این جلسات نشان‌دهنده بی‌توجهی آن‌ها به این اصل مهم در کشور است.

عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از میزان کشت انواع گندم در استان لرستان گفت: از مجموع 250 هزار هکتار گندم کشت‌ شده 197 هزار و 109 هکتار گندم دیم و57 هزار و 693 هکتار گندم آبی کشت می‌شود که پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری 450 هزار تن گندم توسط کشاورزان استان لرستان برداشت شود.

وی با به‌ موقع خواندن بارش‌های امسال برای کشت‌های زراعی عنوان کرد: برداشت محصولات کشاورزی از خردادماه امسال در استان لرستان آغاز می‌شود  که به‌ منظور مبارزه با آفات و علف‌های هرز در سطح زیر کشت این محصولات در مرحله داشت اقدامات خوبی اجراشده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان خاطرنشان کرد: قیمت تضمینی خرید گندم در استان لرستان به ازای هر کیلو را یک هزار و 275 ریال است که برای خرید 380 هزار تن از این محصول دستگاه‌های متولی نیازمند اعتبار پنج هزار میلیارد ریالی هستند.

وی با اشاره به آمادگی 46 مرکز خرید گندم در سطح استان لرستان بیان کرد: 600 دستگاه برای برداشت گندم در استان لرستان مشارکت می‌کنند و همچنین 25 اکیپ فنی زمان برداشت گندم نظارت لازم را برای جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی استان انجام می‌دهند.

بازدید 709 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصاد ایران