انرژی - روز پرس
یکشنبه, 28 مرداد 1397
سه شنبه, فروردين 17 1395

معاون وزیر نفت از گفتگوی وزیران نفت ایران و هند تا هفته آینده در تهران خبر داد .

برنامه‌ایران-روسیه‌برای‌ ترانزیت‌برق/زمستان صادرات،تابستان واردات Featured
پنج شنبه, اسفند 06 1394

مدیرعامل توانیر با اشاره به برنامه تبادل و ترانزیت برق بین ایران و روسیه تصریح كرد: بر این اساس به ازاي اضافه شدن هر یک مگاوات به ظرفیت توليد برق بايد پنج مگاوات به ظرفيت شبكه انتقال اضافه شود.

پای ژاپنی‌ها به بحران آب باز شد Featured
سه شنبه, اسفند 04 1394

مشاور وزیر نیرو اظهارداشت: پایه ریزی الگوی مدیریت مشارکتی منابع آبی، یک راهبرد مهم ماست و امیدواریم بررسی های کارشناسان ژاپنی، دستاوردهای مفیدی برای کشور داشته باشد.

وزیر انرژی نیجریه : بشکه‌های نفت ایران نباید در بازار «فریز» شوند Featured
سه شنبه, اسفند 04 1394

وزیر انرژی نیجریه با بیان اینکه افزایش تولید نفت ایران پس از لغو تحریم‌ها حق ایران است، گفت: کشورهایی مانند ایران و عراق که از بازار نفت برای مدتی به دور بودند و اکنون که در حال بازگشت و بدست آوردن سهم بازار از دست رفته خود هستند، نباید فریز نفتی داشته باشند .

پیشنهاد جدید نفتی ایران به اروپایی‌ها : آماده اجرای طرح‌های مشترکیم Featured
یکشنبه, اسفند 02 1394

مدیرعامل شرکت ملی حفاری با اشاره به راه‌اندازی کمیته‌های پساتحریم در سطح صنعت حفاری نفت و گاز ایران، گفت: با توجه به لغو تحریم‌ها، در این کمیته‌ها مباحث مربوط به ابعاد اقتصادی، فنی، برنامه‌ریزی، مذاکره با شرکت‌های خارجی و بررسی قراردادها دنبال می‌شود.

ماموریت جدید عربستان : جنگ روانی علیه نفت ایران آغاز شn Featured
یکشنبه, اسفند 02 1394

پس از بازگشت بی سر و صدای بشکه‌های نفت ایران به بازار، رقبا به ویژه عربستان سعودی دست به کار شدند و هفته گذشته نشستی با حضور وزرای نفت و انرژی عربستان، روسیه، ونزوئلا و قطر به میزبانی دوحه برگزار شد.

اعلام سناریوهای مقابله با خاموشی‌ تابستانی در تهران Featured
یکشنبه, اسفند 02 1394

معاون بهره‌برداری شركت توزيع نيروي برق استان تهران با اعلام اینکه با بهره‌برداری از تاسیسات جدید، امکان مدیریت بیشتر پیک مصرف برق تابستان سال آینده تهران فراهم خواهد شد، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود بخش از این تاسیسات تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.