کارت‌های بانکی به زودی منقرض می‌شوند - روز پرس
شنبه, 27 مرداد 1397


کارت‌های بانکی به زودی منقرض می‌شوند مطلب ویژه

  • دوشنبه, بهمن 06 1393

دیگر مفهوم پول فیزیکی از بین رفته است، گفت: دیگر حتی اعتبار نیز جابه جا نمی شود بلکه این ارزش پول است که یک نرم افزار به نرم افزار دیگر منتقل می کند.

به گزارش روزپرس ،آقای برد کینگ مولف 4 کتاب درباره آینده بانکداری الکترونیک ، درچهارمین همایش بانکداری الکترونیک افزود: هر بانکی که از کاغذ استفاده می کند آینده ای نخواهد داشت زیرا امروزه با استفاده بیش از پیش مردم از نرم افزارهای بانکی تلفن های همراه دیگر مراجعه به شعب بانکی ، بازکردن حساب بانکی ، گرفتن وام و یا انجام تراکنش در بانکها از بین رفته و هر کسی با استفاده از تلفن های همراه خود می تواند این کارها را انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 2/5 میلیارد نفر از نرم افزار بانکی تلفن همراه استفاده می کنند ، گفت: امروزه از دید بسیاری از مشتریان گرفتن مشورت و خدمات بانکداری رو در رو در بانکها کاری احمقانه به نظر می رسد و فقط وقت تلف کردن است و  هر بانکی که با تحولات کنونی خود را منطبق نکند به زودی از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه دیگر مفهوم پول فیزیکی از بین رفته است، گفت: دیگر حتی اعتبار نیز جابه جا نمی شود بلکه این ارزش پول است که یک نرم افزار به نرم افزار دیگر منتقل می کند.

برد کینگ گفت: بانکها باید از خصوصیات اخلاقی و رفتاری و روانشناسی مشتریان خود اطلاع کافی داشته باشند.

برد کینگ با بیان اینکه با مفاهیم جدید دیگر مفهوم شعبه و حتی ریاست بخش های مختلف در بانکهای نوین از بین رفته است، گفت: امروزه با یک سیم کارت هر شخصی سیستم بانکداری شخصی خود را دارد و دیگر به رئیس و مدیر نیاز ندارد.

وی پیش بینی کرد تا سال  2020 سریعترین سیستم های نوین بانکی در سرتاسر دنیا به بهره برداری برسد و بانکهایی که تا کنون به این سامانه ها نپیوستند فقط  5 سال فرصت دارند تا خود را با این سیستم منطبق کند.

#واحد مرکزی خبر

 

 

بازدید 479 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بانک و بیمه